“Biz doğru bildiğimizi yazıyoruz!”

Politik bir slogan değil. Hakikaten; sadece ne düşünüyorsak, ne biliyorsak onu yazıyoruz. Peki biz kimiz?  Sanata aşık insanlar! İşte, hepimizin ilgi alanları farklı olsa da ortak buluştuğumuz nokta bu! 

Hayatım süresince gözlemlediğim kadarıyla ülkemizde sanatla ilgilenenlerin sayısı aslında zannettiğimizden hayliyle yüksek. Bu yanılgının sebebini düşündüm ve sanatseverlerin düşüncelerini, fikirlerini tecrübelerini paylaşabilecekleri bir platformun eksikliğine bağladım. Akabindeyse SanatYorum’u oluşturmaya karar verdim. 22 Kasım 2020’de SanatYorum’u yayınlarken aklımdaki cümle “Madem biliyoruz, bir fikrimiz var; neden sadece kendimize saklayalım? Herkesle paylaşalım!” idi. 

SanatYorum bana ait bir internet sitesi olmaktan çok daha ötedir. O hepimizindir. Bütün sanatseverlerin özgürce fikirlerini beyan ettiği bembeyaz bir duvardır. Herkes boyalarını alıp duvarımıza bir şeyler çizmekte özgürdür. Siz değerli okuyucuların bu sergiyi istediğiniz gibi gezmeniz, yorumlarınızı esirgemeyerek eksiklerimizi belirtip hoşunuza giden kısımları taktir etmeniz en büyük emelimizdir.

Teşekkür Ederim. 

Sarp Egemen